Spacer nad morzem to jeden z najprostszych sposobów na poprawę kondycji fizycznej i poprawę  ogólnego stanu zdrowia, a spacer brzegiem morza, po plaży bez obuwia to super peeling dla stóp. Sprawdź jakie inne dobroczynne działanie jako niezwykła forma relaksu i ruchu mają spacery nad morzem dla naszego zdrowia.

Spacer nad morzem, po plaży – brodząc w morskiej wodzie czy spacerując piaszczystą plażą, przedzierając się przez suchy piasek – to doskonały sposób na poprawę kondycji nie tylko nóg. Taki marsz po suchym piasku jest wyzwaniem dla każdego, kto wcześniej wolny czas spędzał  na płaskim terenie. Z tego powodu regularny spacer nad morzem doskonale wzmocni mięśnie i poprawi krążenie w nogach. Spacer brzegiem morza to także rewelacyjny naturalny peeling dla stóp.

Spacery po morskim piasku i taplanie się w morskiej wodzie mają  korzystny wpływ nasz układ oddechowy i krwionośny. Dzięki czemu wzmacniają się nasze miejskie płuca i pracę serca, a szum fal doskonale ukoi skołatane nerwy.

Klimat i szum morza pomagają przywrócić równowagę, zmniejszyć stres i poprawić kondycję. Kiedy tylko mamy taką możliwość podczas pobytu  nad morzem, warto przeznaczyć każdą wolną chwilę na spacery brzegiem morza.

Spacer nad Morzem Bałtyckim promenadą, spacer plażą boso po piasku, wdychanie morskiej bryzy z jodem podczas burzy lub sztormu z pewnością korzystniej wpłyną na nasze samopoczucie.

Spacer brzegiem Bałtyku – kuracja jodem i słońcem

Każda pora roku na spacer brzegiem Bałtyku jest dobra dla naszego zdrowia. Jeżeli mamy jednak niedobory w jodu w organizmie najlepszymi miesiącami na spacer nad morzem będą miesiące, kiedy występują burze w strefie brzegowej i silny wiatr. Najwyższe stężenie jodu nad Bałtykiem jest ponoć o świcie podczas dni wietrznych i sztormowych w okresie listopad-marzec. Na długie spacery wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku doskonale sprawdzą się kąpieliska i plaże w Gdańsku.

Nadmorskie powietrze obfituje w jod i warto by raz w roku „na jodować się” nad morzem przez osoby z południowych miast Polski, w których powietrze ma wysokie zanieczyszczenie. Sprawdzą się tutaj długie spacery brzegiem morza i głębokie oddychanie przeponą. Spacer nad morzem w słoneczne dni wyzwala powstawanie w organizmie witaminy D, natomiast zimowe spacery brzegiem morza hartują, dotleniają i wzmacniają mięśnie.

Nad morzem powinny spędzać urlop kobiety w ciąży, jest to szczególnie korzystne, bo w tym okresie rośnie u nich zapotrzebowanie na jod. Średnia zawartość jodu w morskiej bryzie nad Bałtykiem waha się w granicach od 0,75 do 2,53 mikrograma/mm3.

Najlepiej zacznijmy nasz wiosenny spacer od zamoczenia stóp i pójścia brzegiem morza. Jeżeli nie zmarzniemy możemy brodzić w słonej morskiej wodzie z nogami zanurzonymi do kolan. Nie zapomnij co pewien czas wyjść z wody na suchy piasek, aby rozgrzać bose stopy. Nawet kilka dni urlopu spędzone nad Bałtykiem pomoże zregenerować siły, wzmocnić odporność, a przy odrobinie szczęścia naładować się jodem. Dlatego też warto wybrać nasz luksusowy apartament na wynajem blisko plaży jako doskonała lokalizacja zachęcająca, by ruszać w plener na wiosenny spacer nad morzem w Gdańsku.

Galeria

roman bintang Zteym1Qjq1E unsplash
les argonautes rP7vPVE5e48 unsplash
khadeeja yasser 0E3BW7mF4Rg unsplash
nathan dumlao euXVeV75 Mg unsplash