Zdobądź kijki i przeszkolenie z instruktorem Nordic Walking

W porównaniu do zwyczajnego marszu, nordic walking angażuje stosowanie siły do kijków z obu stron. Z tego powodu osoby go uprawiające angażują więcej partii mięśni. Mięśnie (m.in. klatki piersiowej, tricepsy, bicepsy, ramion i brzucha) są również inaczej stymulowane niż w zwykłym marszu. To prowadzi do większego ich wzmocnienia niż przy zwyczajnym chodzeniu czy joggingu.

Szczególnie:

  • rozwija się siła i wytrzymałość ramion,
  • łatwość wchodzenia na wzgórza,
  • spala się więcej kalorii niż przy normalnym chodzeniu,
  • zwiększa się stabilność przy chodzeniu z kijkami,
  • redukuje nacisk na piszczele, kolana, biodra i plecy, co daje korzyści dla osób ze słabszymi stawami i nie dość silnymi mięśniami,
  • odciążone są stawy, co jest szczególnie ważne dla osób starszych.

Nordic walking można uprawiać bez względu na wiek, kondycję czy tuszę, zarówno nad morzem, w lesie, parku oraz w górach – przez cały rok. Dobrze jest rozpocząć swoją przygodę z tą dyscypliną pod okiem instruktora, który nauczy prawidłowej techniki marszu i pomoże dobrać odpowiednie kije.

Po porannej Mszy Świętej i konferencji, uczestnicy mają możliwość skorzystania z kursu chodzenia przy pomocy kijków nordic walking. Dla wygody uczestników istnieje możliwość wypożyczenia kijków. Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom, przygotowaliśmy system rezerwacji (internet i telefon), który pomoże zaoszczędzić czas i umożliwi dobre zaplanowanie pobytu.

 


System rezerwacji będzie dostępny od 14 lutego na naszej stronie.
Możesz zapisać się do Newslettera na dole strony, dzięki temu poinformujemy Cię o nowych atrakcjach.
 
Zapisz się do Newslettera
Zaakceptuj Warunki korzystania oraz Polityka prywatności